Civalı Şap Nedir?

Özel çimento esaslı polimer modifiyeli kendiliğinden yayılma özelliğine sahip kendiliğinden yayılan hazır zemin tesviye şapıdır.

Kendiliğinden Yayılan Şapın Kullanım Alanları:

Epoksi Kaplama, Pvc Kaplama, karo ve rulo halı, lamine parke, laminat parke, kauçuk gibi döşeme elemanlarının uygulanması esnasında kullanılmaktadır. Beton, şap gibi zeminlerin bozukluklarının giderilmesi ve düzetilmesi amacı ile zemine kendiliğinden yayılan civalı şap uygulanır.

Tesviye Şapının Kullanım Miktarı:

1 m2 alan için 1 mm kalınlıkta 1,5 kg Self-Levelling Şap kullanılır.

Akıllı Şap Uygulamasından Önce Yüzeyin Hazırlanması:

Civalı şap uygulaması yapılacak yüzey temiz, toz ve yağdan arındırılmış olmalıdır. Kendiliğinden yayılan şap uygulamasının yapılacağı yüzeyin, gevşek bir katman olmamasına dikkat edilmelidir. Var ise kazınmalı, temizlenmeli ve temizleme esnasında oluşan boşluğun kalınlığına göre ince tip veya kalın tip Tamir Harcı kullanılarak gerekli tamirat yapılmalıdır.

Tesviye şapı uygulamasına hazırlanan yüzey Self-Levelling Şap uygulamadan önce zemin Astarı ile tek kat olarak astarlanmalıdır.

Civalı Şapın Kullanım Şekli:

25 kg Self-Levelling Şap, 6,5 litre temiz su ile karıştırılır. Kendiliğinden yayılan şapa, eğer kısmi karışım yapılacaksa bu oranda karıştırılmalıdır. Su önce kova içine konulmalı ve daha sonra Akıllı Şap yavaşça suya katılmalıdır. Bu esnada bir taraftan mikser yardımı ile tesviye şapı topaksız olana kadar 3 dakika kadar, iyice karıştırılmalıdır.

Hazırlanan civalı şap, uygulama yapılacak yüzeye yeteri kadar dökülür, daha sonra mala ve kirpi rulo kullanmak suretiyle akıllı şapın yayılmasına yardımcı olunur. Kendiliğinden yayılma özelliği sayesinde üzerine temas eden mala ve kirpi rulo izleri de kaybolarak boşlukları doldurup düz bir zemin oluşturur.